sobota 8. apríla 2017

Mesačná chvastačka - Január 2017

Toto meme má na svedomí Judit.
Cieľom je ukázať knihy, ktoré sme si za daný mesiac kúpili, vymenili, dostali, našli, alebo nejakým iným spôsobom k nim prišli a stali sa ozdobou našej knihovníčky.

Začínam zisťovať, že si moja práca vyberá stále väčšiu a väčšiu daň. Nie len v tom, že čítať stíham len po večeroch, ale po 8 hodinách za počítačom, kde sa venujem hlavne knihám - čítam recenzie, rozmýšľam, čo sa hodí a naopak nehodí do našej knižnice, nakupujem knihy vo veľkom a potom to všetko musím ešte zaevidovať, rozmiestniť na 21 pobočiek (! áno, toľko má naša knižnica), sa mi už doma počítač zapínať nechce a tak sa mi kopia nezverejnené recenzie, narastá kopa papierikov na ktorých mám popísané ukážky a postrehy a stále nenachádzam čas dať to všetko na blog. Ešte že si stíham aspoň zapísať nakúpené knihy, lebo už aj v tomto začínam mať chaos :-)

Kúpené knihy:
Január bol miernejší mesiac, a hlavne som bola vyšťavená z peňazí, keďže boli Vianoce. Ani to mi však nezabránilo si niečo kúpiť.

Ako prvé som narazila na výpredaj na stránke Baronetu, na ktorom som si doplnila niektoré série. Hlavne to boli posledné diely sérií, ktoré mi chýbali, ako Laybourne Emmy – Monument 14 3 – Cesta pustinou a Ward J.R. – Padlí andělé 6 – Nesmrtelnost.
Ďalšiu sériu som si ešte nestihla prečítať, ale keďže prvé tri diely mám doma, dokúpila som si 4 i 5 diel:
Evans Katy – Remy 4 – V podvětí
Evans Katy – Remy 5 – Ve víru rocku
V rámci spolupráce s knižným veľkoskladom mám možnosť nakúpiť si knihy i pre seba v dobrých zľavách. Tak som si doplnila série Divergencia o poslednú časť - Roth Veronica – Divergencia 4 – Štyri a zároveň som si vzala i novú knihu, ktorú tá istá spisovateľka napísala - Roth Veronica – Zárezy smrti.
A nakoniec som opäť navštívila moju obľúbenú stránku, kde som našla ilustrovaného Harryho za smiešnu sumu. Aj keď som si túto verziu nechystala kupovať, predsa len vlastním komplet prvé vydanie, neľutujem, je naozaj krásne spracovaná - Rowling J.K. – Harry Potter a kameň mudrcov (ilustrovaná verzia).

Darované knihy:
Sviatok som síce tento mesiac nemala žiaden, i tak sa mi tu skvie jedna kniha.

Baronet mi k mojej objednávke pribalil túto knihu navyše ako darček a veľmi ma potešil, určite si ju prečítam (až budem mať trochu viac času):
Weisberger Lauren – Ďábel nosí Pradu

Vyhrané knihy:
Tento mesiac mám viac šťastia v láske, ako vo výhrach.

Knihy na zrecenzovanie:
Tento mesiac nič, spoluprácu nemám žiadnu, takže šťastie na recenzné výtlačky som tento mesiac nemala.

Vymenené knihy:
Na počudovanie, podarilo sa mi vymeniť i nejaké knihy.

Konkrétne 2 tituly, ale podľa anotácií vyzerali zaujímavo, tak prečo nie?
Golay Alain – Chudnite bez stresu
Taylor Greg – Šalamúnov kľúč (sprievodca budúcim bestsellerom Dana Browna)

Detské knihy:
A myslela som aj môjho malého Lukáška, kúpila som aj jemu jednu knižku :-)

Rušný deň hasičkého autíčka

Sfilmované knihy:
Áno, áno, nakupujem aj dvdčka, hlavne ak majú základ v knihách. Nenašla som však žiadne zaujímavé.

Nájdené knihy:
Pridala som novú rubriku. Nájdené knihy sú knihy, ktoré niekde nájdem. Pre vysvetlenie: u nás na sídlisku máme knižný regál s knihami samozrejme, z ktorých si môžeme vziať knihy ktoré sa nám páčia, doniesť knihy ktoré už doma nechceme a ktoré si možno nájdu nových majiteľov. Je to taká výmena kníh zadarmo, pri ktorej ale nespoznáme bývalého, ani nového majiteľa danej knihy. Podľa mňa je to super nápad. Ale ani tu som nemala šťastie.

A na koniec kompletná fotka nakúpených a vymenených kníh:

Wau, konečne sa mi moje nákupy podarilo dať pod kontrolu a ja mám len 11 kníh. Och, keby to tak pokračovalo i naďalej.
Ak ste niektorú knihu čítali, určite mi dajte vedieť, každý názor poteší.

1 komentár: